Jdi na obsah Jdi na menu

Galerie (dívejte se...)

25. 9. 2017

Vlněná čepice tříbarevná (černo-červeno-bílá, přírodní), vzor "3 v 1". Čepice je upletena ze 100% vlny, žádné umělé příměsi, a to pružným vzorem bez navazování, systémem helix. Působí na hlavě velice efektně jako čepice (1). V horní části jsou v pletenině dírky, kudy je protažen silný řetízek ze všech tří barev, který když se stáhne, vytváří velice netradiční prvek. Čepici lze ale také přetáhnout přes hlavu, když se uvolní uzlík, a poslouží jako teplý nákrčník (2). Třetí variantou je silná čelenka (3), kterou si můžete podle svých potřeb srolovat a navléknout na hlavu, zakryje krásně uši a působí velice zajímavě. Má svého majitele.

170722_1.jpg170722_2.jpg  170722_3.jpg   170722_4.jpg

170812_4.jpgVlněná čepice čtyřbarevná (čistě bílá, přírodní bílá, béžová a světloučce hnědá), vzor "3 v 1". Čepice je upletena ze 100% vlny, žádné umělé příměsi, a to pružným vzorem bez navazování, systémem helix. Působí na hlavě velice efektně jako čepice (1). V horní části jsou v pletenině dírky, kudy je protažen silný řetízek ze všech čtyř barev, který když se stáhne, vytváří velice netradiční prvek. Čepici lze ale také přetáhnout přes hlavu, když se uvolní uzlík, a poslouží jako teplý nákrčník (2). Třetí variantou je silná čelenka (3), kterou si můžete podle svých potřeb srolovat a navléknout na hlavu, zakryje krásně uši a působí velice zajímavě. Má svou majitelku.

 

170812_1.jpg  170812_3.jpg    

 

 

 

 

 

 

 

171025_1.jpgDětská čepice čtyřbarevná (základní barevnost fialovo- růžová), vzor "3 v 1". Čepice je upletena pružným vzorem bez navazování, systémem helix. Působí velice efektně jako čepice (1). V horní části jsou v pletenině dírky, kudy je protažen silný řetízek ze všech čtyř barev, který když se stáhne, vytváří velice netradiční prvek. Čepici lze ale také přetáhnout přes hlavu, když se uvolní uzlík, a poslouží jako teplý nákrčník (2). Třetí variantou je silná čelenka (3), kterou si můžete podle svých potřeb srolovat a navléknout na hlavu, zakryje krásně uši a působí velice zajímavě. Má svou majitelku.

Dětská velikost, obvod hlavy cca 52 cm.

 

Pletená zimní čepice. 100% vlna, ruční práce. Přírodní (světlá) vlna je vlna ovčí, továrně zpracovaná, nebarvená. Ostatní barevná vlna většinou od firmy VLNAP, bez umělých příměsi. Příjemná, měkká, teplá. Originální vzory, slušivá. Má svou majitelku.

170628_3.jpg 170628_8.jpg

171014_10.jpg

 

Teplá zimní vlněná čepice

Ručně pletená, vychází z tradičních norských vzorů, převládá černá, vzory jsou vyplétány v barvě bílé a šedé. Slušivá, hodí se pro ženu i pro muže. Už má svou majitelku.

 

 

 

 

 

 

Teplá zimní vlněná čepice s bambulí

Ručně pletená delší, do špičky, ze 100% vlny (dvojité), teplá, měkká, příjemná s velkou bambulí na konci. Slušivá, hodí se pro ženu i pro muže. Už má svou majitelku.

171210_1.jpg  171210_2.jpg  171210_3.jpg

 

Teplé ponožky 

170628_5.jpg170628_6.jpg170724_8.jpg

 

Teplé ponožky, upletené ze 100% ovčí vlny, velikost 44-45. Stylizovaný norský vzor ve dvoubarevné kombinaci (přírodní bílá a černá). Ponožky jsou pletené křížením vlny na rubové straně, vlna v přírodní barvě je dvojitá, černá je silná jednoduchá, proto jsou ponožky opravdu teplé, třívrstvé, Hodí se do extrémních podmínek, do přírody, na lov (posed) apod.

 

 

 

Souprava háčkovaný šál a čepice. Do šálu se halí ramena, případně lze vytvořit efekt chomoutu. Přeloží se uprostřed po delší straně, takže je potom dvojitý a spíná se železnou sponou. Čepice může mít vzadu spadlý efekt, působí i velice elegantně. Barevnost v tónech bílé, béžové a hnědé.

souprava1.jpg  souprava2.jpg

souprava3.jpg soupr1.jpg

170628_1.jpg   170628_2.jpg

 

 

Tato háčkovaná souprava (čepice a šál) má svůj příběh: Byla jsem v říjnu 2016 v obchodě v Petrovicích, kam jezdí nakupovat Němci ze Saska, které je hned za hranicí, koupit hlávky zelí na krouhání. U pokladny jsem si je pěkně vyskládala a mou dávno nepoužívanou němčinou počítám: "Ein, zwei, drei ... až do devíti. Za mnou ve frontě stál starší manželský pár (Němci) a bavil se mým počítáním. Nevěnovala jsem jim ale žádnou pozornost, jen jsem se usmála. Po zaplacení si sedám do křesílka před pokladnami a chystám se sníst chlebíček. To už ale byli oni manželé u mne a začali se se mnou bavit. Brzy jsem pochopila, že je ani tak nezajímá zelí, které jsem koupila, ale háčkovaný šál, který jsem měla připnutý železnou sponou kolem ramen. Byl laděn do modra, od nejsvětlejší až do tmavou, ve stoprocentní vlně. Snažila jsem se paní (Helga) upozornit, že to není koupené, ale já sama jsem to vyrobila, že je to mé hobby. Paní byla nadšená a vyslovila přání, jestli jí také mohu takovou věc udělat. Napsala jsem jí adresu na kus papíru, ona mi dala vizitku. Ještě říkala, že na to nespěchá, protože manžela čeká operace a bude teď nějakou dobu v nemocnici. Rozloučily jsme se...

Uháčkovala jsem soupravu celkem brzy a na mailovou adresu z vizitky jsem napsala (za pomoci překladače), že je hotovo. Ale žádná odpověď nepřicházela. Když jsem potom na vánočním jarmarku v Levíně byla s kolovrátkem a některými mými výrobky (spíše na ukázku než prodávat), přišla ke mně mladá maminka a hned se halila právě do tohoto uháčkovaného šálu. Moc se jí líbil. Bylo jasné, že - neozývá-li se paní Helga - bude mít novou majitelku.

170703_1.jpgA najednou v sobotu 13.5.2017 zastavuje u brány auto s německou poznávací značkou. Vystupují z něho ti manželé! Helga a Wolfgang. V ruce mají papírek, který znám. Je to naše adresa napsaná mojí rukou tehdy v obchodě v Petrovicích. Rozhodli se, že se za mnou dojedou podívat. Vařím kávu, sedíme, "povídáme si". Já mám na klíně česko-německý slovník, paní Helga německo-český slovník. Zůstali u nás skoro tři hodiny, pořád bylo co probírat. Nakonec se dostáváme k šálu a čepici. Oba pochopili, že souprava byla už uháčkovaná, ale koupila si ji jiná paní. Omlouvám se, ale vlastně není za co. Jasné je, že do zimy by paní Helga ráda měla svůj šál a hučku. Dílo je hotové... (15.6.2017)

Příběh má pokračování: Navštívil nás (24.8.2017) jeden známý se svou německou přítelkyní Andreou. Mimo jiné jsme jim vyprávěli, co máme nedořešené s paní Helgou. Andrea slibuje, že zavolá na číslo z vizitky a sdělí, že výrobek je již hotový. Ovšem telefon nikdo nezvedá, nechala tedy na záznamníku vzkaz. Po týdnu 2.9.2017 - když jsme se pouze na chvíli vzdálili (do Krupky na koncert kapely Od plotny skok) - nacházíme na prahu našeho domu dárkovou taštičku s podzimní dekorací od paní Helgy. Dojeli, ale nenašli nás doma. Jsem moc zvědavá, jak tohle skončí...

Pletené bačkorky / návleky na nožičky pro miminka. Ocení je především maminky, které nosí svá miminka v manduce nebo v šátku. Jsou z ovčí vlny vlastnoručně upředené na kolovrátku, teplé, příjemné na nožičku, prodyšné, ale současně odpuzující vlhkost. Dvě velikosti: chodidlo cca 8 cm a chodidlo cca 11 cm).

 mimi2.jpgvlna4.jpg

     

Svetr s norským vzorem, pánský. 100% vlna (VLNAP). Barevnost a detaily (knoflíky) na přání. 
111.jpg  112.jpg
113.jpg  114.jpg
Pletené rukavice - palčáky z vlny vlastnoručně upředené na kolovrátku. Lem je vyšší, hladký, dá se srolovat nebo nechat tak, šňůrka na stažení. Velice hřejivé. Lanolin odpuzuje vlhkost. Odpovídají velikosti č. 7.

vlna5.jpg   ruka1.jpg

Doplňky k historickému kolu - potah na sedlo, síťky na zadní kolo
115.jpg 117.jpg
116.jpg
 
  Střih háčkovaného potahu vychází z proporcí sedla.
  Horní část tvoří proužky, boční část je černá.
  Zavazování spodem za kovové části sedla, bavlněné tkanice.
  Vzor je pevný, drží tvar, ze sedla nesjíždí. 
  Síťka na zadní kolo je zhotovena technikou síťování.
  Celek tvoří dva kusy z pravé a levé strany zadního kola.
  Důležitý je rozměr od středu k blatníkům, které by měly mít dírky.
  Barevnost síťky stejně jako sedla ladí s rámem kola.                       
 
 
 
 
Nákrčník z vlny - z ovčí vlny vlastnoručně upředené zde na kolovrátku, teplý, prodyšný, ale současně odpuzující vlhkost. Nákrčník je vhodný na veškeré stylové akce, ocení také všichni, kdo přespávají venku přírodním způsobem.  Nákrčník chrání partie ramen. nasouvá se pod vrchní oděv. Na přání lze vyhotovit i s chomoutem nebo límcem. Velikost universální.
nakrcnik.jpg
nakrcnik1.jpg  
Pánská vlněná vesta, dámský svetr - oboje je upleteno z ovčí vlny vlastnoručně upředené zde na kolovrátku, teplé, prodyšné, ale současně odpuzující vlhkost. Vesta je vhodná na veškeré stylové akce, ocení také všichni, kdo přespávají venku přírodním způsobem.  Velikost universální. Dámský svetr působí elegantně, originál, v kterém vás nikdo nepřehlédne.
 
05.jpg   04.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Háčkované záclony, háčkované rukavičky ze 100% bavlny.
170630_2.jpg  170630_3.jpg
 
 
Záclony v detailu (vlastní návrh, filetová technika, příze zn. Sněhurka) si můžete prohlédnout zde:
170709_7.jpg   170709_8.jpg
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Háčkované pouzdro na "malovátka" na cesty, dvoubarevné, bavlněná příze, zakončení na zip, s poutkem (vlevo).
Háčkovaný šál v modro-béžovo-bílé barevnosti (vpravo).
8806.jpg 8805.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář