Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výrobky z ručně zpracované vlny z Krušnohoří

25. 9. 2017

191127_1.jpgOd 30. listopadu 2019 jsme držiteli prestižní značky KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® na Výrobky z ručně zpracované vlny z KrušnohoříTato značka znamená, že naše výrobky prošly přísným procesem certifikace, který zákazníkovi garantuje jejich skutečný původ vlny v Krušných horách. Vlna je zpracovávána podle původních postupů tak, jak to dělávaly naše babičky. Po odstranění hrubých nečistot je vlna vyprána v měkké dešťové vodě, bez jakýchkoliv chemických prostředků, a po důkladném vymáchání schne volně rozložená na slunci. Následuje fáze rozčesávání vlny do česanců a potom už se může přejít ke kolovrátku. Obvykle pracujeme se sesnovanou dvojnitkou, kterou lze dále ještě dobarvit. Po zafixování vlny horkou parou se rozhodujeme pro další zpracování - pletení, háčkování, tkaní na tkalcovském stavu nebo plstění.

Ovčí vlna je nejstarší textilní surovinou, kterou člověk dokázal zpracovat, dlouhými věky osvědčená. Má vynikající hřejivé a termoregulační vlastnosti, vlněná vlákna jsou pevná, tvárná, pružná a odpuzují vodu. Oblečení z ovčí vlny mnohem více odolávají vlhkosti z deště než materiály z rostlinných a syntetických.

200416_1.jpg 200413_1.jpg

200911_1.jpg

Ukázka některých výrobků určených k prodeji:

200302_2.jpgTato čepice byla upletena z vlny nádherné šedé lamy z domácího chovu v Krušných horách v kombinaci s bílou ovčí vlnou. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo i v těch nejkrutějších mrazech. Čepice je pletena na kruhové jehlici, bez sešívání ve vzorku šedé-bílém, speciální technikou, kdy se současně plete také vnitřní část - vlnou béžovou. Jsou to prakticky dvě čepice v jedné. Vlna nekouše.Volně rozložená měří 28 cm (tj. obvod hlavy 56), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 28 cm. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy. 

 

200219_1.jpgČepice byla upletena z vlny nádherné šedé lamy z domácího chovu v Krušných horách. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo i v těch nejkrutějších mrazech. Upletena byla na kruhové jehlici, bez sešívání v šedé "lamí" barvě, speciální technikou, kdy se současně plete také vnitřní část - vlnou béžovou. Jsou to prakticky dvě čepice v jedné. Plete se pružným, volným vzorem. V horní části se čepice mírně zužuje. Vlna nekouše. Volně rozložená měří 28 cm (tj. obvod hlavy 56), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 27 cm. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy.  

191202_2.jpgTeplá čepice byla upletena z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve důkladně vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty a následně upředla na kolovrátku. Vlna je barvená speciálními barvami na vlnu, které při praní nepouští. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo i v těch nejkrutějších mrazech. Čepice je pletena na kruhové jehlici, bez sešívání v barevné kombinaci: bílá, bílo-béžová a béžová. Vlna je silná, dvojitá. Z rubové strany nejsou žádné spojovací uzlíky, plete se velice pružným, efektním vzorem bez navazování. V horní části je čepice stažena šňůrkou z řetízku, takže je víceúčelová. Pokud budete chtít, lze šňůrku zcela uvolnit a čepice se rázem změní v teplý nákrčník. Nekouše. Velikost se přizpůsobí hlavě, vhodná i na velkou hlavu, případně na dredy. Žádné umělé příměsi. Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří. 

191121_1.jpgTříbarevná čepice byla upletena z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve důkladně vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty a následně upředla na kolovrátku. Vlna je barvená speciálními barvami na vlnu, které při praní nepouští. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo i v těch nejkrutějších mrazech. Byla upletena na kruhové jehlici, bez sešívání v barevné kombinaci: bílá, červená a zelená. Vlna je silná, dvojitá. Z rubové strany nejsou žádné spojovací uzlíky, plete se všemi barvami najednou, jakoby ve spirálách, pružným vzorem bez navazování (systém helix). Vzor působí velice efektně. Výrazná je také bambule. Žádné umělé příměsi. Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří.

191120_1.jpgDětské teplé ponožky byly upleteny z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty a následně upředla na kolovrátku. Vlna je nebarvená, nádherně bílá, silná, dvojitá. Zaručí nejen pohodlí, ale i příjemné teplo. Pracovala jsem na čtyřech jehlicích stejným postupem, jak to dělávaly naše babičky. Perfektně sedí na nožičce. Tyto ponožky jsou pro děti ideální k zahřátí nožiček v zimě venku nebo doma u kamen, ale užijí je perfektně i v létě na spaní během pobytu v přírodě, například při táboření, v jeskyni, v tee-pee, aby nožičky zůstaly pěkně v teple. Dětská velikost 30/31, na chodidlo cca 19,5 cm. Od paty ke kotníku je výška ponožky 17 cm. Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří. 

191121_6.jpg

Dětské rukavice (palčáky) byly upleteny tradiční metodou našich babiček, tj. na čtyřech jehlicích, a to z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty a následně upředla na kolovrátku. Vlna je měkká, silná, zaručí nejen pohodlí, ale i příjemné teplo. Perfektně se přizpůsobí dětské ručičce. Kolem zápěstí je protažena šňůrka (řetízek), aby se daly rukavičky přitáhnout. Autorská práce, druhé takové nepotkáte. Dětská velikost, dlaň cca 15 cm. Ruční práce, tradice, kvalita, žádné umělé příměsi, regionální produkt Krušnohoří. 

 

 

191201_8.jpgDětské "bačkorky" byly upleteny z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty a následně upředla na kolovrátku. Vlna je dvojitá, čistě bílá s béžovou, které vytvářejí efekt melíru, je měkká, jemná, nekouše, zaručí nejen pohodlí, ale i příjemné teplo. Také máte pořád studené nohy? Nechcete, aby mrzlo vaše miminko?  Tyto ponožky jsou pro vaše malé  ideální k zahřátí na bříšku u maminky v šátku nebo teplé bundě, na saních ve fusaku, případně je užijete i v létě na spaní během pobytu v přírodě. například při táboření, v jeskyni, v tee-pee. Nožičky zůstanou pěkně v teple. Dětská velikost, na chodidlo cca 10,5 cm. Od paty k hornímu okraji je 13 cm.  Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří. 

Ukázka práce s kolovrátkem:  

5501.jpg  p3220248.jpg 

5503.jpg  p3220229.jpg

 

Ukázka některých výrobků (nákrčník, vesta, svetr, rukavice, ponožky):  

  190807_2.jpgnakrcnik.jpg

 

 

 

 

  

 
  
 
05.jpg04.jpg
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5508.jpg   181127_3.jpg191105_1.jpg   191105_2.jpg

 

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář