Jdi na obsah Jdi na menu
 


Značka KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®

191230_1.jpgV sobotu 30. listopadu 2019 jsme držiteli prestižní značku KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® na Výrobky z ručně zpracované vlny z Krušnohoří

Tato značka znamená, že naše výrobky prošly přísným procesem certifikace, který zákazníkovi garantuje jejich skutečný původ vlny v Krušných horách. 

Vlna je zpracovávána podle původních postupů tak, jak to dělávaly naše babičky. Po odstranění hrubých nečistot je vlna vyprána v měkké dešťové vodě, bez jakýchkoliv chemických prostředků, a po důkladném vymáchání schne volně rozložená na slunci. Následuje fáze rozčesávání vlny do česanců a potom už se může přejít ke kolovrátku. Obvykle pracujeme se sesnovanou dvojnitkou, kterou lze dále ještě dobarvit. Po zafixování vlny horkou parou se rozhodujeme pro další zpracování - pletení, háčkování, tkaní na tkalcovském stavu nebo plstění.

191119_3.jpg  191119_1.jpg 

191119_2.jpg


Kde se můžeme potkat?

  • Krušnohorský regiofest 2020, čtvrtek 24.9., náměstí 1. máje v Chomutově. Jedná se o celodenní akci. Na jednom místě se veřejnosti ukazuje, jaké úžasné věci v Ústeckém kraji umíme, co všechno tu vzniká (regionální výrobky a produkty, potravinové i nepotravinové, včetně služeb a zážitků). Je to podpora lokální ekonomiky. Akce bude doplněna i kulturním programem. Podmínkou účasti je: Účastník z Ústeckého kraje je držitelem některé ze značek: KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt, POOHŘÍ regionální produkt, ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt, ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt, Regionální potravina Ústeckého kraje, Potravina kraje Přemysla Oráče; nebo zájemci o účast, kteří nejsou z Ústeckého kraje, by měli být držiteli některé z regionálních značek v ČR; nebo zájemci o účast z Ústeckého kraje, kteří zatím nedisponují žádnou z uvedených značek, se mohou zúčastnit po předchozí dohodě s pořadateli, pokud jejich produkce bude v souladu s tím, co se za regionální produkci považuje.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář