Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pod polštářem máme kaštany

18. 10. 2016

V těchto dnech začínají padat kaštany. My jsme si je už také nasbírali. Ovšem určitě z nich nebudeme vyrábět zvířátka, ale použijeme k prevenci proti všem nachlazením. 
Tento recept mám osobně od paní Heleny Růžičkové, herečky, svěřila mi jej v létě roku 2002 (přesně to bylo 21. 8.), kdy jsem za ní byla v jejím domku ve Slatině. A po těch letech mohu potvrdit, že jsem skutečným živoucím důkazem, že tento postup opravdu funguje. 

Nasbíráte si tolik kaštanů, kolik je vám právě let, a ještě jeden navíc. Není bezpodmínečně nutné, že to musí být kaštany nasbírané vaší rukou. Helena Růžičková mi dávala příklad, že jí kaštany sbíraly děti v dětském domově, kam za nimi jezdila. Je to jedno. Důležité je mít je. 
Potom je vložíte do plátěného sáčku. Samozřejmě žádné igelity... Tento plátěný sáček s kaštany - měl by se prý zašít, ale já ho pouze na okraji přehýbám - se vkládá pod polštář. Sami si jeho polohu zvolíte tak, aby vás netlačil. 

Kaštany jsou obranou proti veškerým nachlazením a nemocem, které se snaží na člověka přes zimu útočit. Pocítila jsem jejich léčivou sílu na vlastní kůži, proto to chci doporučit i vám. Doba, kdy kaštany padají, není příliš dlouhá, tak ji nepropásněte. Možná se vám budou vaši nejbližší posmívat, ale nedejte se. Je to recept, který vás nic nestojí. Kaštany do sebe nasávají veškeré škodliviny z těla. Uvidíte, že Vám bude lépe... 

Spí se na nich poctivě až do prvního jarního dne. Potom se zcela vysušené kaštany odstraní, ale nemusíte je vyhazovat. Helena Růžičková používala vysušené kaštany ještě i po rozemletí na prášek ke šňupání. Tím se údajně pročistí veškeré dutiny. I to mi doporučila. Zkusila jsem to jen jednou. Úplně mi to stačilo! Z hlavy se jednorázově dostanou veškeré "usazeniny". 

Ještě doplním, že nemusíte mít strach, že by kaštany začaly třeba plesnivět. Pokud je máte skutečně v plátěném prostředí, nic se s nimi nestane. Naopak začnou postupně zcela bezproblémově vysychat.

© Wahlgrenis  29.09.2004

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář