Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výrobky z ručně zpracované vlny z Krušnohoří

25. 9. 2017

191127_1.jpgOd 30. listopadu 2019 jsme držiteli prestižní značky KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt® na Výrobky z ručně zpracované vlny z KrušnohoříTato značka znamená, že moje výrobky prošly přísným procesem certifikace, který zákazníkovi garantuje jejich skutečný původ vlny v Krušných horách. Vlna je zpracovávána podle původních postupů tak, jak to dělávaly naše babičky. Po odstranění hrubých nečistot je vlna vyprána v měkké dešťové vodě, bez jakýchkoliv chemických prostředků, a po důkladném vymáchání schne volně rozložená na slunci. Následuje fáze rozčesávání vlny do česanců a potom už se může přejít ke kolovrátku. Obvykle pracuji se sesnovanou dvojnitkou, kterou lze dále ještě dobarvit. Po zafixování vlny horkou parou se rozhoduji pro další zpracování - pletení, háčkování, tkaní na tkalcovském stavu nebo plstění.

Ovčí vlna je nejstarší textilní surovinou, kterou člověk dokázal zpracovat, dlouhými věky osvědčená. Má vynikající hřejivé a termoregulační vlastnosti, vlněná vlákna jsou pevná, tvárná, pružná a odpuzují vodu. Oblečení z ovčí vlny mnohem více odolávají vlhkosti z deště než materiály z rostlinných nebo syntetických.

Tradice, originál, český výrobek.

Přemýšlíte o originálním vánočním dárku pro někoho ze svých blízkých? Vyberte si teplé vlněné ponožky. Super dárek pro muže, ale i pro ženu-princeznu, která má věčně zmrzlé nohy...  

 

U nás najdete:

  • 20210802_190055a.jpgzpracovanou ovčí vlnu z Krušnohoří, dvounitku,

Čistě přírodní (světlá nebo tmavě hnědá): 100 g, cena: 360 Kč / 15 euro

Barvená (podle aktuální nabídky): 100 g, cena: 380 Kč / 15 euro

Lze se domluvit také na vlně v různé fázi zpracování, např. ke tvoření s dětmi (může být surová nečištěná, vypraná, nevyčesaná). Vhodná je také k následnému barvení a plstění. Připravím odpovídající množství v kvalitě, jakou požadujete. Informujte se telefonicky nebo přes mail.

  • česance barvené vlny určené k dalšímu tvoření, 20 g (žlutá, oranžová, červená, vínová, béžová, hnědá)
  • teplé vlněné ponožky
  • teplé vlněné rukavice
  • teplé vlněné návleky na nohy
  • teplé vlněné čepice (dvojité, horní vrstva je vlněná, vnitřní část je příjemný, "nekousavý" materiál)
  • vlněné čelenky (dvojité, horní vrstva je vlněná, vnitřní část je příjemný, "nekousavý" materiál, šířka 8, 10 nebo 12 cm; širší čelenku lze využít také jako měkký nákrčník) 
  • projektový vak (projektová taška), který nutně potřebuje každá pletařka, s vnitřními kapsami (na klubíčko, jehlice, metr, měřítko, značkovače apod.)

Nenajdete-li u nás výrobek nebo velikost, která by vám vyhovovala, neváhejte nás kontaktovat. Domluvíme se na individuálním postupu. 

201121_2.jpg

201121_8.jpg

Aktuální výrobky k prodeji najdete na fler.cz

20210803_090907a.jpg

Základní vlna je surová hnědá, nebarvená. Vyplétání kontrastní barvou je i na chodidlové části, z rubové strany se kříží a vzniká tak zdvojení materiálu. Perfektně drží na noze. Mají certifikát Regionální produkt KRUŠNOHOŘÍ.

Velikost: přibližně 40/41, tj. na chodidlo cca 27 cm.

Jsou ideální pro každého, kdo trpí na studené nohy. Nohy zahřejí v zimě venku, při lyžování, na běžkách, ale i při procházkách po městě.

Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří. Doporučuji prát v ruce ve vlažné vodě prostředkem na vlnu, máchat ve stejně teplé vodě. Neždímat. Sušit doporučuji volně rozložené.

Cena: 648 Kč / 26 euro

20210712_195007a.jpg

Základní vlna je surová hnědá, nebarvená. Vyplétání kontrastní barvou je i na chodidlové části, z rubové strany se kříží a vzniká tak zdvojení materiálu. Perfektně drží na noze. Mají certifikát Regionální produkt KRUŠNOHOŘÍ.

Velikost: přibližně 36/37, tj. na chodidlo cca 25 cm.

Jsou ideální pro každého, kdo trpí na studené nohy. Nohy zahřejí v zimě venku, při lyžování, na běžkách, ale i při procházkách po městě.

Ruční práce, tradice, kvalita, regionální produkt Krušnohoří. Doporučuji prát v ruce ve vlažné vodě prostředkem na vlnu, máchat ve stejně teplé vodě. Neždímat. Sušit doporučuji volně rozložené.

Cena: 648 Kč  / 26 euro

210103_11.jpgTyto vlněné rukavice MEĎÁNEK (palčáky) jsou nejen teplé, ale současně budou vaším nádherným originálním módním doplňkem pro zimní období. Byly vyrobeny z ovčí vlny od oveček z Krušnohoří. Mají certifikát Regionální produkt KRUŠNOHOŘÍ.

Vlnu jsem nejprve několikrát vyprala, sušila se na sluníčku, potom po vyčesání na bubnové česačce jsem se pustila do barvení a následně na kolovrátku upředla. Tyto tradiční postupy byly vlastní i našim babičkám. Dnes to již tolik běžné není. 

Vlna je velice teplá. Barva vlny je přírodní, nebarvená. Lem byl pleten pružným patentem (výška lemu je 8 cm). Velikost rukavice je cca 8, délka dlaně od lemu je 18 cm. Zdobným prvkem je na každé rukavici šňůrka s dvěma dřevěnými korálky.                                                                  Cena: 639 Kč  /  25 euro

210103_2.jpgTyto PODKOLENKY - ale lépe by se mělo napsat kolenky, nejsou to totiž ponožky, podkolenky ani nadkolenky, lem vychází přesně přes koleno - jsem upletla z vlny oveček, které se chovají u nás v Krušnohoří. Vlnu jsem důkladně vyprala, usušila, vyčesala, upředla na kolovrátku ve dvounitku. V další fázi přišlo na řadu barvení, použila jsem potravinářské barvy, s kterými mám výborné zkušenosti. Teprve pak jsem vzala jehlice a tak, jak to dělávaly naše babičky, jsem pletla, na čtyřech jehlicích. Vlna se z rubové strany kříží, vzniká tak zdvojení materiálu, což zaručuje skutečné teplo. Perfektně drží na noze. Navíc vlna obsahující lanolin odpuzuje vlhkost.  

Velikost: přibližně 38/39, tj. na chodidlo cca 26 cm, výška od paty k hornímu okraji 42 cm. 

Jsou ideální pro každého, kdo trpí na studené nohy. Nožky se zahřejí v zimě venku, při lyžování, na běžkách, ale i při procházkách po městě, kde budou atraktivním doplňkem přes vlněné kamaše. Základní barva je střední hnědá, zdobným prvkem je vyplétaný vzor ze žluté, bílé a béžové barvy. Vyplétání je i na chodidlové části.                                                 Cena: 1050 Kč  / 42 euro

201229_11.jpgTento UTKANÝ Z UPŘEDENÉ VLNY textilní výrobek je kompletně utkaný z vlastnoručně upředené vlny. Byl to dlouhý proces, než přišel na svět... Ovčí vlnu jsem vyprala, usušenou vyčesala, upředla na kolovrátku dvě cívky s jednonitkou, z nichž následně sesnovala dvounitku. Teprve potom se můj plán mohl začít realizovat u stavu.

Chtěla jsem využít surovost vlny. Samozřejmě to, že není průmyslově zpracována, je na ní vidět. Kobereček nebo také ubrus, chcete-li, využijete na svých stylových akcích (středověk, 18. století, 1. i 2. sv. válka ap.). Nenajdete jiný absolutně stejný. Může vám posloužit jako přehoz přes ramena, ochrání vás před zimou.  

Materiál je 100% vlna, z ovcí z Krušnohoří. Vlna u mne získává další rozměr, nemusí končit na skládce. Obdivuji její vlastnosti a velice ráda s ní pracuji. Barva je přírodní, tzn. z hnědé ovce, proužky jsou z ovce světlé.

Tkám na dvoulistém tkalcovském stavu od pana Tomka z Turnova, osnova je bavlněná. 

Velikost: šířka 64 cm, délka 86 cm, třásně jsou dlouhé 8 cm.

Komplet ruční práce, ekologický proces, bez elektřiny, český výrobek

Cena: 2800 Kč  /  112 euro

 Motto: "S těmito rukavicemi nebudete chtít jít domů..."

201006_12.jpgTyto vlněné rukavice VESELÉ MEDVÍDĚ jsou nejen teplé, ale současně budou vaším nádherným originálním módním doplňkem pro podzimní a hlavně zimní období. Byly vyrobeny z ovčí vlny od oveček z Krušnohoří. Mají certifikát Regionální produkt KRUŠNOHOŘÍ. Vlnu jsem nejprve několikrát vyprala, sušila se na sluníčku, potom po vyčesání na bubnové česačce jsem se pustila do barvení a následně na kolovrátku upředla. Tyto tradiční postupy byly vlastní i našim babičkám. Dnes to již tolik běžné není. 

Vlna je velice příjemná, měkká a teploučká. Tmavě hnědý základ je z hnědé ovečky, žlutá barva vznikla barvením ekologickými barvami na vajíčka. Vyplétaný norský vzor je z obou stran, na vnitřní straně byla vlna křížena, takže dochází k zesílení materiálu a rukavice jsou opravdu teplé. Lem byl pleten pružným patentem (výška lemu je 8 cm). Velikost rukavice je cca 8, délka od lemu je 20 cm. 

Cena: 639 Kč  / 25 euro

201006_2.jpgTyto vlněné rukavice MEDVĚDICE jsou nejen teplé, ale současně budou vaším nádherným originálním módním doplňkem pro podzimní a hlavně zimní období. Byly vyrobeny z ovčí vlny od oveček z Krušnohoří. Mají certifikát Regionální produkt KRUŠNOHOŘÍ.

Vlnu jsem nejprve několikrát vyprala, sušila se na sluníčku, potom po vyčesání na bubnové česačce jsem se pustila do barvení a následně na kolovrátku upředla. Tyto tradiční postupy byly vlastní i našim babičkám. Dnes to již tolik běžné není. Vlna je velice příjemná, měkká a teploučká. Tmavě hnědý základ je z hnědé ovečky, dále byla použita bílá a tři odstíny vznikly barvením (žlutá, béžová a světle hnědá). Vyplétaný norský vzor je z obou stran, na vnitřní straně byla vlna křížena, takže dochází k zesílení materiálu a rukavice jsou opravdu teplé. Lem byl pleten pružným patentem (výška lemu je 8 cm). Velikost rukavice je cca 8, délka od lemu je 20 cm. 

Cena: 639 Kč  / 25 euro

201009_5.jpgTato čepice ANI ZELENÁ ANI MODRÁ byla upletena z vlny oveček z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve několikrát důkladně vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty na bubnové česačce a následně upředla na kolovrátku. Vlna obarvená v ekologických barvách byla smíšena na bubnové česačce, nepůsobí tedy jako melír, ale oba barevné tóny do sebe plynule přecházejí. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo. Čepice je pletena vcelku na kruhové jehlici, bez sešívání. Volně rozložená měří 25 cm (tj. obvod hlavy min. 50), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 28 cm. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy. 

Cena: 999 Kč  / 40 euro

201009_3.jpgTato ČEPICE Z UPŘEDENÉ VLNY byla upletena z vlny hnědých oveček (Východofríská) z domácího chovu v Krušných horách. Není barvená. Vlna byla nejprve několikrát důkladně vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty na bubnové česačce a následně upředla na kolovrátku. Vlna hnědá byla na bubnové česačce nakombinována s přírodní vlnou, čímž vznikl netradiční melírový efekt. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo, a to i v těch nejkrutějších mrazech. 

Čepice je pletena vcelku na kruhové jehlici, bez sešívání. Volně rozložená měří 27 cm (tj. obvod hlavy 54), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 26 cm. V horní části je širší, může se nosit vzadu spadlá (tzv. hučka) nebo jako baret. Záleží jenom na vás, jak si s ní pohrajete. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy.

Cena: 999 Kč  / 40 euro

200219_1.jpgČepice byla upletena z vlny nádherné šedé lamy z domácího chovu v Krušných horách. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo i v těch nejkrutějších mrazech. Upletena byla na kruhové jehlici, bez sešívání v šedé "lamí" barvě, speciální technikou, kdy se současně plete také vnitřní část - vlnou béžovou. Jsou to prakticky dvě čepice v jedné. Plete se pružným, volným vzorem. V horní části se čepice mírně zužuje. Vlna nekouše. Volně rozložená měří 28 cm (tj. obvod hlavy 56), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 27 cm. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy. 

Cena: 876 Kč  / 35 euro

201228_1.jpgTato ČEPICE Z VLASTNORUČNĚ UPŘEDENÉ VLNY byla upletena z vlny hnědých oveček (Východofríská ovce) z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve několikrát důkladně vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty na bubnové česačce a následně upředla na kolovrátku. Vlna hnědá byla na bubnové česačce nakombinována s přírodní vlnou, čímž vznikl netradiční melírový efekt. V této čepici budete nepřehlédnutelní. Zaručí vám příjemné teplo, a to i v těch nejkrutějších mrazech. 

Čepice je pletena na kruhové jehlici, bez sešívání, speciálním postupem, kdy se současně plete také vnitřní část - příjemnou vlnou béžovou, která nekouše. Jsou to prakticky dvě čepice v jedné. Plete se pružným, volným vzorem. V horní části se čepice mírně zužuje. Vrchol čepice je ozdoben bambulkou. Volně rozložená měří 28 cm (tj. obvod hlavy 56), vzdálenost od okraje k vrcholu čepice je 27 cm. Čepice se přizpůsobí velikosti hlavy. 

Cena: 876 Kč  / 35 euro

191121_6.jpgDětské rukavice (palčáky) byly upleteny tradiční metodou našich babiček, tj. na čtyřech jehlicích, a to z vlny ovcí z domácího chovu v Krušných horách. Vlna byla nejprve vyprána v dešťové vodě pouze s přírodním gelem, následně usušena slunečními paprsky, pečlivě jsem vyčesala veškeré nečistoty ručně a pak i na bubnové česačce a následně upředla na kolovrátku. Z dvou jednonitek vznikla sesnováním na kolovrátku dvojnitka, z té jsem pletla. Vlna je měkká, silná, zaručí nejen pohodlí, ale i příjemné teplo. Perfektně se přizpůsobí dětské ručičce. Kolem zápěstí je protažena šňůrka (uháčkovaný řetízek), aby se daly rukavičky přitáhnout. Autorská práce, druhé takové nepotkáte. Dětská velikost, dlaň cca 15 cm. Ruční práce, tradice, kvalita, žádné umělé příměsi, regionální produkt Krušnohoří. 

Cena: 450 Kč  / 18 euro

201228_2.jpgOriginální SVĚTLÁ MOŠNA nebo také brašna, chcete-li, přes rameno, vhodná například na stylové akce (ale i jinam). Nepotkáte nikoho jiného se stejnou...

Materiál je 100% bavlna. utkána byla na dvoulistém tkalcovském stavu. Jedna vnitřní kapsa a překlad přes celý přední díl. Režný popruh je dlouhý 120 cm. Zdobný prvek: drhané bavlněné třásně. Komplet ruční práce, včetně finálního šití. Rozměry 30 x 30 cm.

Cena: 1230 Kč  / 50 euro

201121_5.jpgTuto prostornou projektovou tašku ocení každý tvůrce, ať už na cestách vlakem, na dovolené, na návštěvě u kamarádky nebo i doma v obýváku. Vejde se do ní pohodlně rozpracovaný svetr, ponožky, ale i množství potřeb a důležitých pomůcek. Můžete v ní mít uloženo své rozpracované pletení, háčkování nebo cokoliv jiného.

Projektová taška je lehoučká, má zpevněné dno. Zavírá se na dvě žluté měkké šňůry. Ty umožní tašku nosit přes ruku, přes rameno nebo i na zádech. Umožňuje pracovat i za chůze. Vrchní látka s ovečkami je 100% bavlna (120 g/m2), uvnitř je měkoučký žlutý flanel. 

Kapsy jsou uvnitř dvě: jedna širší stažená do gumy, kde můžete mít uloženo další klubíčko, takže se příze při náročnější práci nebudou zamotávat. Druhá kapsa je rozdělena na dva sektory, kam si uložíte cokoliv, co potřebujete mít po ruce (návod, pomocné jehlice, metr, háčky, nůžky). 

Předměty v projektové tašce na fotografiích nejsou předmětem prodeje.

Rozměry: šířka 22 cm, výška 27 cm, hloubka 13 cm.

Cena: 420 Kč  / 17 euro

 

Další výrobky z ovčí vlny (návleky, svetry, vesty, kabátky, botičky pro miminka, psí oblečky) lze domluvit individuálně.

200416_1.jpg
 
200413_1.jpg 201118_1.jpg
200911_1.jpg 201112_1.jpg 191121_1.jpg
 

181127_3.jpg
 

nakrcnik.jpg
05.jpg
 
04.jpg
191105_1.jpg 191105_2.jpg

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fotonálepka

(Miroslav Kraus, 1. 2. 2021 11:24)

Dobrý den!
Sbírám turistické vizitky a měl bych zájem o fotonálepku č.F824-Výrobky z ručně zpracované vlny.
Chtěl bych se zeptat zda je možné ji zaslat poštou.
Za odpověď předem děkuji
Kraus Miroslav
Mladá Boleslav

e-mail: mirek.kraus3141@seznam.cz